ROK 2003

17.12.03

"Podróż Trzech Króli" - Gospoda Pod Dobrą Datą, Cieszyński Rynek.

15.12.03

MATRIKS: Trening twórczego myślenia dla młodzieży ze Szkoły Podstawowej z polskim językiem nauczania w Czeskim Cieszynie i z Gimnazjum nr 1 w Cieszynie.

12-13.12.03

Szkolenie "Działalność organizacji pozarządowych w aspekcie ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie" (Akademia Współpracy).

10.12.03

Warsztaty w szpitalu - obrazy wykonywane za pomocą nici i farb.

9.12.03

Spotkanie w Urzędzie Miejskim dotyczące "Programu współpracy gminy Cieszyn z organizacjami pozarządowymi".

MATRIKS: Trening twórczego myślenia dla młodzieży ze Szkoły Podstawowej z polskim językiem nauczania w Czeskim Cieszynie.

5.12.03

Dzień Wolontariusza - rozdawaliśmy kalendarzyki naszego stowarzyszenia.

4.12.03

Szkolenie dla grupy "Brasio" z Chorzowa.

29.11.03

Trening twórczego myślenia w ramach projektu MATRIKS - Cieszyn.

Andrzejkowy koncert w Piwnicy Teatralnej zorganizowany przez Nieformalną Grupę Młodzieży "Młodzi". Wystąpiła kapela "Metafora".

27-28.11.03

Wizyta studyjna (Zelów, Łódź, Kwidzyn, Elbląg) w ramach programu Akademia Współpracy. więcej...>>

26.11.03

Warsztaty w szpitalu: wykonywanie obrazów z wykorzystaniem ręczników papierowych, krochmalu i farb (prowadzący: Ola, Sławka, Jacek, Adam i Michał).

Wieczór Andrzejkowy - "Cynamonowa piwnica teatralna z Andrzejem" we współpracy z V rokiem Animacji Społeczno-Kulturalnej.

21.11.03

Szkolenie dla grupy "Młodzi" z Cieszyna.

19.11.03

Jacek poprowadził warsztaty w szpitalu - dzieci wykonywały pszczoły z balonów.

18.11.03

Spotkanie lokalnych partnerów programu Make a Connection, a także spotkania-monitoringi grup realizujących projekty w Cieszynie (więcej w aktualnościach programu).
Spotkanie z Żakusiami

17.11.03

W Sali Kameralnej cieszyńskiej Filii Uniwersytetu Śląskiego pokazaliśmy studentom, że Kubuś Puchatek to książka aktualna w każdym momencie życia, przede wszystkim gdy w pobliżu jest miodek czy soczek "Kubuś" (mniam). Uczestnicy imprezy wykonali szalone pszczoły z balonów. Mogli również posłuchać fragmentów prozy A. A. Milne, czytanych przez babcię siedzącą w bujanym fotelu. Samą książką najbardziej zainteresowana była kilkuletnia Maja :-)
Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane w ramach projektu MATRIKS przy dużej pomocy studentek I i II r. Animacji Społeczno-Kulturalnej i III r. Pedagogiki. Dzięki.
dziwny jest niedźwiedzi ród, że tak bardzo lubią mjut

12.11.03

Sławka z Jackiem w ramach warsztatów plastycznych zapoznali dzieci przebywające w szpitalu z techniką frotażu (frottage).
Spotkanie w sprawie Kubusia Puchatka zaowocowało dopracowaniem scenariusza i... pszczołami.
co by tu jeszcze...

7.11.03

Iza poprowadziła warsztaty plastyczne dla dzieci przebywających w szpitalu.

5.11.03

Finał Latającej Akademii Sztuk.
Na rozdaniu nagród w konkursie poetyckim pojawili się wszyscy laureaci. Każdy z nich otrzymał niezwyczajny dyplom oraz nagrodę wspomagającą zmagania z poezją. Były również obecne wiersze laureatów zarówno w formie recytacji, jak i w postaci tomiku wierszy "Antologia poezji Latającej Akademii Sztuk". Pamiątkowe dyplomy otrzymali także przedstawiciele szkół podstawowych i gimnazjów, których uczniowie uczestniczyli w warsztatach: plastycznych, lalkarskich czy też muzycznym eksperymencie. Dla muzycznych eksperymentatorów przygotowaliśmy płytę CD z utworami powstałymi podczas warsztatów. Rozdaniu nagród towarzyszył poetycko-muzycznie Szymon Marszałek.
Laureaci

31.10.03

W ramach projektu Klub Boom Net w Gimnazjum nr 1 w Cieszynie zorganizowaliśmy dwa warsztaty plastyczne.

Mija termin składania wniosków o dotacje w Starostwie Powiatowym w Cieszynie...

29.10.03

Podczas warsztatów twórczych w oddziale dziecięcym Szpitala Śląskiego w Cieszynie, mali pacjenci mogli zapoznać się z techniką monotypii. Warsztaty poprowadziła Sławka.

22-24.10.03

W ramach projektu Latająca Akademia Sztuk zorganizowaliśmy warsztaty twórcze dla dzieci. Byliśmy w Puńcowie, Dzięgielowie, Cisownicy, Pruchnej, Bąkowie, Dębowcu, Hażlachu i Zamarskach.
W zajęciach Latającej Akademii udział wzięło ponad 200 uczniów. Wiele szkół było zainteresowanych kolejnymi warsztatami, niektóre rozważają stałą współpracę.

24.10.03

Latająca Akademia Sztuk (Karolina, Maja, Wiola, Zuzia i Robert) w Dębowcu, Hażlachu i Zamarskach. W Hażlachu po warsztatach udało nam się jeszcze pobawić z dziećmi w teatrzyk lalkowy.
w Dębowcu w Hażlachu w Zamarskach

23.10.03

Latająca Akademia Sztuk (Dorota, Sławka, Wiola i Robert) w Bąkowie i Pruchnej. Dzieci uczestniczyły w warsztatach o takiej samej tematyce jak poprzedniego dnia, czyli robiły lalki z warzyw oraz papierowe baletnice i księżniczki.
w Bąkowie w Pruchnej

22.10.03

Latająca Akademia Sztuk (Dorota, Sławka, Wiola i Robert) w Puńcowie, Dzięgielowie i Cisownicy. Podczas warsztatów dzieci robiły lalki z warzyw oraz papierowe baletnice i księżniczki.
w Dzięgielowie w Puńcowie w Cisownicy
Popołudniu nasi wolontariusze Sonia, Kasia i Sławka prowadziły warsztaty lalkarskie w szpitalu. Z warzyw powstały niezwykłe postaci.

21.10.03

Nadzwyczajne Walne Zebranie.
przed spektaklem

17.10.03

Inauguracja Amatorskiej Szkoły Teatralnej, miała miejsce w Piwnicy Teatralnej (ul. Śrutarska 39) o godz. 17.00. Monodram pt. "Telefon" zaprezentowała Aleksandra Daniluk.
przed spektaklem
Następnie grupa osób zainteresowanych AST otrzymała od prowadzącej Joli Wozimko zadania aktorskie i ne tej podstawie przygotowała etiudę.
grupa

15.10.03

W ostatnim z cyklu Koncertów w Rotundzie wystąpiła z recitalem pt. "Jesienna modlitwa" Agnieszka Wiśniewska - sopran, przy akompaniamencie Magdaleny Szwandy.

12.10.03

Ostatni spektakl Letniej Sceny Teatru Lalek "Przygoda Misia" ze względu na niską temperaturę, Teatr Kwadryga z Bielska-Białej zaprezentował o godz. 16.00 w Piwnicy Teatralnej. Przedstwienie obejrzało ponad 40 młodych i nieco starszych widzów.

10.10.03

W sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Cieszynie zorganizowaliśmy debatę - Współpraca władz Cieszyna i organizacji pozarządowych. Debata trwała ponad 3 godziny i wzięło w niej udział 41 osób (w tym wiceburmistrz, 2 naczelników wydziałów, 4 radnych miejskich, 2 przedstwicieli samorządu powiatowego oraz 4 niezależnych ekspertów). więcej...>>

4.10.03

W Gliwicach przeprowadziliśmy warsztaty lalkarskie dla uczestników programu "Starszy Brat, Starsza Siostra".

3.10.03

Szkolenie dla organizacji pozarządowych z tematu: "Pisanie wniosków o dotacje" ze szczególnym uwzględnieniem wniosków do Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

1.10.03

"Skarby naszej ziemi" - w ramach Koncertów w Rotundzie gościliśmy 9 letniego Krzystofa Katanę, który zagrał na skrzypcach oraz pianinie. Akompaniowała Barbara Stolarz. Wystąpiła również grając na harfie 16 letnia Ania Trefon. Koncert prowadziła Ewa Jaślar.

28.09.03

W Cieszynie w ramach imprezy "Skarby Cieszyńskiej Trówły" przeprowadziliśmy warsztaty lalkarskie dla dzieci.

19-20,26-27.09.03

Przeprowadziliśmy szkolenia dla liderów młodzieżowych powiatu cieszyńskiego na temat "Komunikacja, czyli sztuka porozumiewania się".

17.09.03

Gabrysia i Łukasz poprowadzili zajęcia w szpitalu. Razem z dzieciakami robili papierowe potwory.

31.08.03

Letnia Scena Teatru Lalkowego gościła Grupę Teatralną Gwenderllech z Bytomia. Grupa pokazała przedstawienie pt. "Pierwsza opowieść".

27.08.03

"Młode talenty" - Koncert w Rotundzie z udziałem młodych harfistek 18 letniej Joanny Liberadzkiej (uczącej się w Monachium) i 16 letniej Anny Trefon oraz grającej na flecie Ani Pająk i młodego skrzypka Jacka Stolarczyka.

18-29.08.03

Drugi turnus półkolonii "Twórcze lato".

28-31.07.03

Odbył się 8 Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodzieży, gościliśmy grupy z Gliwic, Morąga i Brna. 60 uczestników przygotowało i brało udział w 22 imprezach.

23-27.07.03

Prowadziliśmy warsztaty dla dzieci w ramach 3 Festiwalu Filmowego "Era Nowe Horyzonty".

23.06.03

Rozpoczęły się półkolonie "Twórcze lato".

18.06.03

III edycja Make a Connection rozstrzygnięta!

16.06.03

Uroczyste otwarcie Piwnicy Teatralnej po remoncie - drugi spektakl "Buraczanej historyjki".

11.06.03

Koncerty w Rotundzie. Duety na flet i harfę - uczniowie i mistrzowie. Wystąpili: Anna Trefon - harfa, Antonina Styczeń - flet, Paweł Stępień - flet, Adam Kurz - flet, Ewa Jaślar - harfa, Dorota Parzyk - flet.

6.06.03

W ramach "Narkotykowych Dylematów" w imprezie Reggae czad festival w naszej Piwnicy Teatralnej odbył się koncert unplugged - Martijn Krale.

4.06.03

Komisja regionalna III edycji programu Make a Connection. Rozstrzygnięcie III edycji 18.06.03.

1.06.03

Na podwórku przy ul. Srebrnej 1a zainaugurowaliśmy Letnią Scenę Teatru Lalkowego przedstawieniem Grzegorza Ptaka "Buraczana historyjka". Wystąpili Grzegorz Ptak i Robert Kalisz

30.05.03

Cynowy jublieusz Koncertów w Rotundzie. W koncercie harfowym wystąpiły: Ewa Jaślar, Anna Trefon i Amelia Tokarska.

19-20,27-28.05.03

W Cieszynie przeprowadziliśmy szkolenia dla liderów młodzieżowych powiatu cieszyńskiego.

7.05.03

Na cieszyńskim Rynku zorganizowaliśmy VIIII "Matórę na Rynkó". Obecnie trwa nieustające posiedzenie Komisji ds Niecodziennych Matór, która ocenia prace. Wyniki już wkrótce w dziale "Matóra".

11.04.03

W świeżo wyremontowanej Piwnicy Teatralnej odbyło się przedstawienie "Teatru Księżyc Dzieciom", aktorami były dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Cieszynie.

2,3,11,15.04.03

Odbyły się bezpłatne szkolenia dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą dotyczące możliwości ubiegania się o dotacje wspierające młodzieżowy wolontariat z programu "Make a Connection". Szczegóły na podstronie programu.

4-15.03.03

Organizowaliśmy wystawę "Zwierzę nie jest rzeczą" Klubu Gaja z Bielska-Białej na Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Na wystawie można było zobaczyć m.in. dział poświęcony wiwisekcji (eksperymentom na zwierzętach), który wzbudzał wśród zwiedzających największe poruszenie.

18.02.03

Odbyło się Walne Zebranie (sprawozdawczo-wyborcze) naszego stowarzyszenia. Zatwierdzono sprawozdania merytoryczne i finansowe za ub. rok, przyjęto plany projektów do realizacji, dokonano wyboru nowego Zarządu. Przewodniczącą SCMT pozostała Sławomira Kalisz, jej zastępcami są Grzegorz Ptak i Anna Rusnarczyk, sekretarzem Beata Tyrna, a skarbnikiem Dorota Bregin.

29.01.03

W ramach cotygodniowych zajęć twórczych dla małych pacjentów Szpitala Śląskiego Sławka, Ania i Ewa przygotowały zajęcia tkackie. Małe krosna zrobiły wolontariuszki, a dzieci utkały na nich urocze makatki. Szukamy wolontariuszy do tego projektu - chesz się przyłączyć?

27.01.03

Konferencja prasowa z udziałem przedstwicieli: 16 grup młodzieżowych, władz lokalnych (burmistrz Bogdan Ficek i starosta Witold Dzierżawski) oraz mediów (Gazeta Wyborcza, Trybuna Śląska, Głos Ziemi Cieszyńskiej, Radio Katowice i Radio Vanessa). Szczegóły, galeria na podstronie Make a Connection.

24-27.01.03

W Centrum Konferencyjnym filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie zorganizowaliśmy Seminarium Regionalne programu Make a Connection - Przyłącz się! W szkoleniu wzięło udział 16 grup wolontariuszy z całego województwa, realizujących własne projekty na rzecz społeczności lokalnych.

18.01.03

Dorotka monitorowała miedzynarodowy turniej szachowy w Rybniku pomiędzy dziećmi z Frydka Mistka (Czechy) i Rybnika (Polska).

9.01.03

W naszym biurze odbyło się spotkanie partnerów lokalnych programu Make a Connection w woj. śląskim - naszego stowarzyszenia i Centrum Inicjatyw Społecznych z Gliwic.

   Archiwum: 2001 |  2002 |  2003 |  2004 |  2005 |  2006 |  2007 |  2008 |  2009 |  2010 |  2011 | 
                      2012 |  2013 |  2014 |  2015 |  2016 |  2017 |  2018 |  2019 |  2020 |